2743
България
В пет общини ще се изградят нови места за настаняване на възрастни хораВ пет общини ще се изградят нови места за настаняване на възрастни хора. Това съобщи на брифинг социалният министър Борислав Гуцанов.Новите домове ще са в Николаево, Руженци, Брегово, Самуил и Дългопол.
Автор: БТА / Редактор: Стела Филипова
| 27 Ноември 2025, 12:02 ч.
В пет общини ще се изградят нови места за настаняване на възрастни хора. Това съобщи на брифинг социалният министър Борислав Гуцанов. Новите домове ще са в Николаево, Руженци, Брегово, Самуил и Дългопол. До тази инициатива се стига след разкриването на нелегални домове в страната, посочи министърът. За разкриването на новите места са отпуснати 260 000 лв. Капацитетът е за над 100 души, каза министърът. Започнахме извеждането на хора от т.нар. домове на ужасите. Отнехме 18 лиценза, прекратихме 84 лиценза, закрихме 15 нелегални дома, обобщи Гуцанов. В България има 81 държавни дома за възрастни хора, в които се прави ремонт. Те са с общ капацитет от 5593 места. Има още 61 дома за хора със специфични нужди с капацитет за 4395 места, каза министърът. За да можем да осигурим нуждите на капацитет, изпратих писмо до всички общини, като 118 кметове се отзоваха с 238 предложения за сгради, които могат да се превърнат в домове за възрастни хора, припомни той. Подборът на подходящите общини и сгради за извършването на конкретната социална услуга е направен от Агенцията за качество на социалните услуги .
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Районната прокуратура в Благоевград ръководи разследване за хулиганство, извършено в Сандански
|
|
|
Завърши проектът за енергийна ефективност на блок „Хавана“ в Силистра
|
|
|
Паметник на загиналите жители на село Извор във войните за България ще бъде изграден в населеното място, прие Общинският съвет в Радомир
|
|
|
Целевата помощ за отопление е социално право, а не инструмент за бюджетния дефицит
|
|
|
Оттеглиха за разглеждане докладната записка за електропровод към ВяЕЦ „Орисол - 2“ от дневния ред на Общинския съвет в Радомир
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Нови 25 чуждестранни шофьори са назначени в столичния автобусен градски транспорт
|
|
|
Община Силистра реализира два проекта за енергийна ефективност в социални услуги
|
|
|
Във вторник ще бъде временно прекъснато водоподаването в Перник и две села заради превключване към нов довеждащ водопровод
|
|
|
Левент Мемиш е назначен за заместник-министър на икономиката, инвестициите и индустрията
|
|
|
Делян Добрев от ГЕРБ подаде молба за напускане на Народното събрание
|
|
Радиопрограми



Тикер
2743
ЗАПАЗИ
Районната прокуратура в Благоевград ръководи разследване за хулиганство, извършено в Сандански, съобщиха от Апелативната прокуратура в София. По досъдебното производство е привлече ...